Lista intreprinderi

AICI AU FOST  BANI ROMÂNILOR

(Lista parţială)

Alba


1 Intreprinderea metalurgica de metale neferoase Zlatna
2 Intreprinderea miniera Baia de Aries
3 Intreprinderea salina Ocna Mures
4 Intreprinderea metalurgica Aiud
5 Intreprinderea de produse refractare “Refractar” Alesd
6 Intreprinderea de accesorii pentru masini unelte Blaj
7 Combinatul de produse sodice Ocna Mures
8 Combinatul de prelucrare a lemnului Blaj
9 Combinatul de prelucrare a lemnului Sebes
10 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Cimpeni
11 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Sebes
12 Intreprinderea de hartie Petresti
13 Intreprinderea de utilaje Alba Iulia
14 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Alba Iulia
15 Intreprinderea de prefabricate din beton Aiud
16 Intreprinderea de ciorapi Sebes
17 Intreprinderea de incaltaminte “Ardeleana” Alba Iulia
18 Intreprinderea de piele si marochinarie “Caprioara” Sebes
19 Intreprinderea de portelan de menaj Alba Iulia
20 Intreprinderea viei si vinului Alba Iulia
21 Intreprinderea de industrializarea carnii Alba
22 Intreprinderea de industrializare a laptelui Alba Iulia
23 Intreprindetre de cultura si fermentarea tutunului Ocna Mures
24 Intreprinderea de morarit si panificatie Alba Iulia
25 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea” Cugir
26 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Blaj
27 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Abrud
28 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Campeni
29 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Alba Iulia
30 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea” Ocna Mures
31 Cooperativa mestesugareasca “Progresul” Alba Iulia
32 Cooperativa mestesugareasca “Record”Aiud
33 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Sebes
34 Cooperativa mestesugareasca “Ampoiul”Zlatna

Arad


1 Intreprinderea de vagoane Arad
2 Intreprinderea de strunguri Arad
3 Combinatul de ingrasaminte chimice Arad
4 Combinatul de prelucrare a lemnului Arad
5 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Arad
6 Intreprinderea de articole metalice pentru mobila si binale Arad
7 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Ghioroc
8 Intreprinderea textila “UTA” Arad
9 Intreprinderea de tricotaje “Tricoul rosu” Arad
10 Intreprinderea de confectii Arad
11 Intreprinderea de incaltaminte si calapoade “Libertatea” Arad
12 Intreprinderea “Bunuri metalice” Arad
13 Intreprinderea de ceasuri “Victoria” Arad
14 Intreprinderea “Aradeanca” Arad
15 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Arad
16 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Arad
17 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Arad
18 Intreprinderea viei si vinului Arad
19 Intreprinderea de industrializarea carnii Arad
20 Intreprinderea de industrializare a laptelui Arad
21 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Arad
22 Intreprinderea de spirt si drojdie Arad
23 Intreprindetre de cultura si fermentarea tutunului Arad
24 Intreprinderea piscicola Arad
25 Intreprinderea de morarit si panificatie Arad
26 Intreprinderea de cinepa Iratosu
27 Cooperativa mestesugareasca “Arta meseriasilor”Arad
28 Cooperativa mestesugareasca “Artex” Arad
29 Cooperativa mestesugareasca “Crisul”Ineu
30 Cooperativa mestesugareasca “Ferocar”Nadlac
31 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Pecica
32 Cooperativa mestesugareasca “Muresul”Lipova
33 Cooperativa mestesugareasca “Precizia”Arad
34 Cooperativa mestesugareasca “Pincotana” Pincota
35 Cooperativa mestesugareasca “Sebisana”Sebis
36 Cooperativa mestesugareasca “Unirea meseriasilor”Chisinau Cris
37 Cooperativa mestesugareasca “Vremuri Noi”Arad
38 Cooperativa mestesugareasca “Pielarul”Arad
39 Cooperativa mestesugareasca “Mobila”Arad
40 Intreprinderea de productie si prestari servicii Arad

Arges

1 Intreprinderea electrocentrale Curtea de Arges
2 Intreprinderea de retele electrice Pitesti
3 Intreprinderea miniera Cimpulung
4 Trustul petrolului Pitesti
5 Intreprinderea de supape bolturi – Topoloveni
6 Intreprinderea de Autoturisme Colibasi- Pitesti
7 Centrala industriala de autovehicule- colibasi- Pitesti
8 Intreprinderea mecanica Campulung- Muscel
9 Intreprinderea de subansamble si dispozitive verificatoare auto – Costesti
10 Intreprinderea de motoare electrice Pitesti
11 Intreprinderea de produse electronice si electrotehnice “Electroarges” – Curtea de Arges
12 Combinatul Petrochimic Pitesti
13 Combinatul de articole tehnice din cauciuc Pitesti
14 Combinatul de prelucrare a lemnului Pitesti
15 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Pitesti
16 Combinatul pentru lianti Campulung
17 Intreprinderea de poduri metalice si prefabricate din beton Pitesti
18 Intreprinderea “Textila Pitesti”
19 Intreprinderea de stofe “Argeseana”
20 Intreprinderea Filatura de lina “Musceleana” Cetateni
21 Intreprinderea de confectii Curtea de Arges
22 Intreprinderea de incaltaminte Pitesti
23 Intreprinderea de portelan de menaj Curtea de Arges
24 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Costesti
25 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Baiculesti
26 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Topoloveni
27 Intreprinderea viei si vinului Pitesti
28 Intreprinderea de industrializarea carnii Pitesti
29 Intreprinderea de industrializare a laptelui Pitesti
30 Intreprinderea de bere Pitesti
31 Intreprinderea de morarit si panificatie Pitesti
32 Cooperativa mestesugareasca “Arta Meseriasilor”Pitesti
33 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Pitesti
34 Cooperativa mestesugareasca “Marama Musceleana”Cimpulung Muscel
35 Cooperativa mestesugareasca “Munca Colectiva”Cimpulung Muscel
36 Cooperativa mestesugareasca “Muncitoarea”Topoloveni
37 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Pitesti
38 Cooperativa mestesugareasca “Unirea Mestesugarilor”Curtea de Arges
39 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Pitesti
40 Intreprinderea de prestari servicii si productie Curtea de Arges

Bacău

1 Intreprinderea electrocentrale Borzesti
2 Intreprinderea de retele electrice Bacau
3 Intreprinderea salina Targu-Ocna
4 Trustul petrolului Moinesti
5 Intreprinderea metalurgica Bacau
6 Intreprinderea de suruburi Bacau
7 Intreprinderea de masini unelte Bacau
8 Combinatul Petrochimic Borzesti
9 Intreprinderea Rafinaria Darmanesti
10 Combinatul de ingrasaminte chimice Bacau
11 Intreprinderea de utilaj chimic Borzesti
12 Combinatul de prelucrare a lemnului Bacau
13 Combinatul de prelucrare a lemnului Comanesti
14 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Bacau
15 Intreprinderea de celuloza si hartie “Letea” Bacau
16 Intreprinderea de postav Buhusi
17 Intreprinderea de postav “Proletarul” Bacau
18 Intreprinderea de confectii Bacau
19 Intreprinderea de piele si incaltaminte “Partizanul” Bacau
20 Intreprinderea poligrafica Bacau
21 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Bacau
22 Intreprinderea viei si vinului Bacau
23 Intreprinderea de industrializarea carnii Bacau
24 Intreprinderea de industrializare a laptelui Bacau
25 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Sascut
26 Intreprinderea de bere spirt si drojdie Margineni
27 Intreprinderea de morarit si panificatie Bacau
28 Cooperativa mestesugareasca “Arta Croitorilor”Bacau
29 Cooperativa mestesugareasca “Arta Mestesugarilor”Moinesti
30 Cooperativa mestesugareasca “Flacara”Mun. Gheorghe Gheorghiu Dej
31 Cooperativa mestesugareasca “Munca”Tg. Ocna
32 Cooperativa mestesugareasca “Munca si Arta”Bacau
33 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Bacau
34 Cooperativa mestesugareasca “Sporul”Bacau
35 Cooperativa mestesugareasca “Tehnica”Bacau
36 Cooperativa mestesugareasca “Unirea Mestesugarilor”Buhusi
37 Intreprinderea de productie si prestari servicii si transport bacau
38 Intreprinderea de productie si prestari servicii Tirgu Ocna

Bihor

1 Intreprinderea electrocentrale Oradea
2 Intreprinderea miniera Voivozi
3 Intreprinderea miniera Dobresti
4 Intreprinderea de produse refractare Alba Iulia
5 Intreprinderea de alumina Oradea
6 Intreprinderea mecanica de piase de schimb Oradea
7 Intreprinderea de accesoriipentru mijloace de transport – Oradea
8 Intreprinderea mecanica Oradea
9 Intreprinderea de Armaturi industriale -Oradea
10 Intreprinderea mecanica Oradea
11 Intreprinderea mecanica dr. Petru Groza
12 Intreprinderea Infratirea Oradea
13 Intreprinderea Rafinaria Crisana
14 Intreprinderea chimica “Sinteza” Oradea
15 Combinatul de prelucrare a lemnului Oradea
16 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Oradea
17 Intreprinderea de impletituri Oradea
18 Combinatul pentru lianti si azbociment Alesd
19 Intreprinderea de materiale de constructii Oradea
20 Intreprinderea textila “crisana” Oradea
21 Intreprinderea textila “Drum Nou” Oradea
22 Intreprinderea de tricotaje “Miorita” Oradea
23 Intreprinderea de confectii Marghita
24 Intreprinderea de confectii Oradea
25 Intreprinderea de incaltaminte “Solidaritatea” Oradea
26 Intreprinderea de incaltaminte “Crisul” Oradea
27 Intreprinderea de incaltaminte “Bihoreana” Marghita
28 Intreprinderea de incaltaminte “Arta” Oradea
29 Intreprinderea de blanarie “1 Mai” Oradea
30 Intreprinderea de sticlarie “Padurea Neagra” Alesd
31 Intreprinderea “Metalica” Oradea
32 Intreprinderea de mase plastice “Viitorul” Oradea
33 Intreprinderea poligrafica Crisana
34 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Oradea
35 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Palota
36 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Tinca
37 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Oradea
38 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Valea lui Mihai
39 Intreprinderea viei si vinului Oradea
40 Intreprinderea de industrializarea carnii Oradea
41 Intreprinderea de industrializare a laptelui Oradea
42 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Oradea
43 Intreprinderea de bere spirt si drojdie Oradea
44 Intreprinderea de ulei “Interindustrial” Oradea
45 Intreprinderea piscicola Cefa
46 Intreprinderea de morarit si panificatie Oradea
47 Intreprinderea de cinepa Palota
48 Cooperativa mestesugareasca “Arta Crisana”Oradea
49 Cooperativa mestesugareasca “Cootex”Oradea
50 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Salonta
51 Cooperativa mestesugareasca “Incaltamintea”Oradea
52 Cooperativa mestesugareasca “Lemnul”Oradea
53 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Alesd
54 Cooperativa mestesugareasca “Muncitorul”Beius
55 Cooperativa mestesugareasca “Munca Invalizilor”Oradea
56 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Oradea
57 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Dr. Petru Groza
58 Cooperativa mestesugareasca “Record”Marghita
59 Cooperativa mestesugareasca “Tricotextil”Oradea
60 Cooperativa mestesugareasca “Teleprecizia”Oradea
61 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Salonta
62 Cooperativa mestesugareasca “Electrometal”Oradea
63 Intreprinderea de productie si prestari servicii Oradea

Bistrita-Nasaud

1 Intreprinderea metalurgica Beclean
2 Combinatul industrial pentru constructii de masini Bistrita
3 Combinatul de prelucrare a lemnului Bistrita
4 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Bistrita
5 Intreprinderea de hartie “Bistrita” Prundul Bargaului
6 Intreprinderea “Textila Nasaud”
7 Intreprinderea “Netex” Bistrita
8 Intreprinderea de sticlarie de menaj Bistrita
9 Intreprinderea viei si vinului Bistrita
10 Intreprinderea de industrializarea carnii Bistrita
11 Intreprinderea de industrializare a laptelui Bistrita
12 Intreprinderea de morarit si panificatie Bistrita
13 Intreprinderea de in si cinepa Beclean
14 Cooperativa mestesugareasca “Lemn-metal”Bistrita Nasaud
15 Cooperativa mestesugareasca “Munca Colectiva”Bistrita Nasaud
16 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Bistrita Nasaud
17 Cooperativa mestesugareasca “Arta Populara”Bistrita Nasaud
18 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Bistrita Nasaud

Botosani

1 Intreprinderea de suruburi Botosani
2 Intreprinderea de aparataj electronic de joasa tensiune ” Electrocontact” Botosani
3 Intreprinderea de utilaje si piese de schimb Botosani
4 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Botosani
5 Intreprinderea textila “Moldova” Botosani
6 Intreprinderea de confectii Dorohoi
7 Intreprinderea de confectii Botosani
8 Intreprinderea de sticlarie si portelan Dorohoi
9 Intreprinderea de exploatare miniera Miorcani
10 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Botosani
11 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Leorda
12 Intreprinderea viei si vinului Botosani
13 Intreprinderea de industrializarea carnii Botosani
14 Intreprinderea de industrializare a laptelui Botosani
15 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Bucecea
16 Intreprinderea piscicola Botosani
17 Intreprinderea de morarit si panificatie Botosani
18 Cooperativa mestesugareasca “Confectia”Botosani
19 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Botosani
20 Cooperativa mestesugareasca “Muncitorul”Saveni
21 Cooperativa mestesugareasca de invalizi “Progresul”Botosani
22 Cooperativa mestesugareasca “Sporul”Dorohoi
23 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Dorohoi

Brasov

1 Intreprinderea de retele electrice Brasov
2 Centrala industriala pentru produse refractare Brasov
3 Centrala industrila de autovehicule pentru transport – Brasov
4 Intreprinderea de radiatoare si cabluri Brasov
5 Intreprinderea “Tractorul” Brasov
6 Centrala industriala de tractoare si masini agricole Brasov
7 Intreprinderea mecanica Codlea
8 Intreprinderea mecanica Brasov
9 Intreprinderea “Hidromecanica” Brasov
10 Intreprinderea “Rulmentul” Brasov
11 Centrala industriala de rulmenti si organe de asamblare Brasov
12 Intreprinderea de suruburi Brasov
13 Intreprinderea de scule Rasnov
14 Intreprinderea de unelte si scule Brasov
15 Intreprinderea “Electroprecizia” Sacele
16 Intreprinderea Rafinaria Brasov
17 Combinatul chimic Fagaras
18 Combinatul chimic Victoria
19 Intreprinderea de coloranti “Colorom” Codlea
20 Intreprinderea de produse cosmetice “Nivea” Brasov
21 Intreprinderea de articole tehnice din cauciuc Brasov
22 Intreprinderea de utilaj chimic Fagaras
23 Intreprinderea chimica Rasnov
24 Combinatul de prelucrare a lemnului Brasov
25 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Brasov
26 Intreprinderea de celuloza si hartie Zarnesti
27 Intreprinderea de hartie cretata si carton ondulat Ghimbav
28 Combinatul pentru lianti Hoghiz
29 Combinatul pentru lianti Brasov
30 Intreprinderea de materiale de constructii Brasov
31 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Brasov
32 Intreprinderea mecanica de material rulant Brasov
33 Intreprinderea de cariere si balastiere Brasov
34 Intreprinderea “Tesatoria Codlea”
35 Intreprinderea textila “Republica” Darste
36 Intreprinderea de stofe “Carpatex” Brasov
37 Intreprinderea de postav Prejmer
38 Intreprinderea textila “Octombrie Rosu” Ghimbav
39 Intreprinderea de tricotaje Brasov
40 Intreprinderea de piele si incaltaminte “Timpuri Noi” Brasov
41 Intreprinderea poligrafica Brasov
42 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Codlea
43 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Fagaras
44 Intreprinderea viei si vinului Brasov
45 Intreprinderea de industrializarea carnii Brasov
46 Intreprinderea de industrializare a laptelui Brasov
47 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Bod
48 Intreprinderea de produse zaharoase Brasov
49 Intreprinderea de bere “Aurora” Brasov
50 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Brasov
51 Cooperativa mestesugareasca “Arta”Brasov
52 Cooperativa mestesugareasca “Covorul”Harman
53 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Codlea
54 Cooperativa mestesugareasca “Munca colectiva”Brasov
55 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Brasov
56 Cooperativa mestesugareasca “Saceleana”Sacele
57 Cooperativa mestesugareasca “Solidaritatea”Rasnov
58 Cooperativa mestesugareasca “Tehnica”Brasov
59 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Rupea
60 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Fagaras
61 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Brasov
62 Cooperativa mestesugareasca “Constructii si mobila”Brasov
63 Cooperativa mestesugareasca “Munca manuala”Brasov
64 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Brasov

Brăila

1 Intreprinderea electrocentrale Braila
2 Intreprinderea Laminorul Braila
3 Intreprinderea de utilaj greu “Progresul” Braila
4 Santierul Naval Braila
5 Combinatul de prelucrare a lemnului Braila
6 Centrala industriala de celuloza si hartie Braila
7 Intreprinderea de reparatii Braila
8 Intreprinderea de confectii Braila
9 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Braila
10 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Urleasca
11 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Vadeni
12 Intreprinderea viei si vinului Braila
13 Intreprinderea de industrializarea carnii Braila
14 Intreprinderea de industrializare a laptelui Braila
15 Intreprinderea de bere si amidon Braila
16 Intreprinderea piscicola Braila
17 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Braila
18 Cooperativa mestesugareasca “Arta populara”Braila
19 Cooperativa mestesugareasca “Inainte”Braila
20 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Faurei
21 Cooperativa mestesugareasca “Tehnocasnica”Braila
22 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Braila
23 Cooperativa mestesugareasca “Productia”Braila

Buzău

1 Intreprinderea de sarma si produse din sarma Buzau
2 Intreprinderea de garnituride frana si etansare Ramnicu-Sarat
3 Intreprinderea de utilaj tehnologic Buzau
4 Intreprinderea Turnatoria de piese din fonta pentru masini-unelte Ramnicul Sarat
5 Intreprinderea de contactoare Buzau
6 Intreprinderea de organe de asamblare pentru industria electrotehnica Ramnicu Sarat
7 Intreprinderea de prelucrare mase plastice Buzau
8 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Nehoiu
9 Intreprinderea de materiale de constructii Buzau
10 Intreprinderea de tamplarie metalica si produse pentru constructii din materiale plastice Buzau
11 Intreprinderea de aparate de cale Buzau
12 Intreprinderea “Textila” Buzau
13 Intreprinderea Filatura de lina pieptanata Buzau
14 Intreprinderea de tricotaje Buzau
15 Intreprinderea de confectii Ramnicu Sarat
16 Intreprinderea de sticlarie de menaj Berca
17 Intreprinderea de geamuri Buzau
18 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Ramnicu Sarat
19 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Sahateni
20 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Priscov
21 Intreprinderea viei si vinului Buzau
22 Intreprinderea de industrializarea carnii Buzau
23 Intreprinderea de industrializare a laptelui Buzau
24 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Buzau
25 Intreprindetre de tigarete Ramnicu Sarat
26 Intreprinderea piscicola Luciu
27 Intreprinderea de cinepa Buzau
28 Cooperativa mestesugareasca “Arta populara”Ramnicu Sarat
29 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Buzau
30 Cooperativa mestesugareasca “Muncitorul”Buzau
31 Cooperativa mestesugareasca “Solidaritatea” Ramnicu Sarat
32 Cooperativa mestesugareasca “Sporul”Buzau
33 Cooperativa mestesugareasca “Metal-lemn”Ramnicu Sarat
34 Intreprinderea de productie alimentara Buzau

Calarasi

1 Intreprinderea de celuloza si hartie Calarasi
2 Intreprinderea de materiale de constructii Calarasi
3 Intreprinderea de confectii Calarasi
4 Intreprinderea piscicola Calarasi

Caras-Severin

1 Intreprinderea miniera Anina
2 Intreprinderea miniera Bocsa
3 Intreprinderea miniera Moldova Noua
4 Centrala industriala siderurgica Resita
5 Intreprinderea “Otelul Rosu” -Otelul Rosu
6 Intreprinderea mecanica Toplet
7 Intreprinderea de constructii de masini Resita
8 Intreprinderea de constructii de masini Caransebes
9 Intreprinderea de constructii metalice Bocsa
10 Intreprinderea mecanica Toplet
11 Intreprinderea de accesorii Valiug- Resita
12 Combinatul de prelucrare a lemnului Caransebes
13 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Caransebes
14 Intreprinderea de confectii Resita
15 Intreprinderea viei si vinului Resita
16 Intreprinderea de industrializarea carnii Resita
17 Intreprinderea de industrializare a laptelui Resita
18 Intreprinderea de morarit si panificatie Resita
19 Cooperativa mestesugareasca “Bistra”Otelul Rosu
20 Cooperativa mestesugareasca “Barzava”Resita
21 Cooperativa mestesugareasca “Izvorul”Bocsa
22 Cooperativa mestesugareasca “Rasaritul”Oravita
23 Cooperativa mestesugareasca “Semenicul” Caransebes
24 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Resita
25 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Moldova Noua

Cluj

1 Intreprinderea electrocentrale Cluj
2 Intreprinderea de retele electrice Cluj
3 Combinatul minier Cluj-Napoca
4 Intreprinderea salina Ocna Dej
5 Combinatul metalurgic Campia Turzii
6 Intreprinderea de produse refractare “9 Mai” Turda
7 Intreprinderea “Carbochim” Cluj-Napoca
8 Intreprinderea Sinterom- Cluj Napoca
9 Intreprinderea Tehnofrig
10 Intreprinderea “Armatura” Cluj-napoca
11 Intreprinderea de cazane mici si arzatoare Cluj-Napoca
12 Intreprinderea “Tehnofrig” -Cluj-Napoca
13 Intreprinderea “Sinterom” Cluj – Napoca
14 Intreprinderea “Metalul Rosu” Cluj- Napoca
15 Intreprinderea “Unirea” Cluj – Napoca
16 Intreprinderea “Electrometal” Cluj-Napoca
17 Intreprinderea de medicamente “Terapia” Cluj- Napoca
18 Intreprinderea chimica Turda
19 Intreprinderea “Napochim” Cluj- Napoca
20 Combinatul de prelucrare a lemnului Gherla
21 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Cluj – Napoca
22 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Dej
23 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Cluj-Napoca
24 Intreprinderea de celuloza si hartie Dej
25 Intreprinderea de cartoane si confectii “Mucart” Cluj-Napoca
26 Combinatul pentru lianti si materiale refractare Turda
27 Intreprinderea de produse din ceramica fina pentru constructii Cluj-Napoca
28 Intreprinderea de materiale de constructii Turda
29 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Turda
30 Intreprinderea mecanica de material rulant “16 Februarie” Cluj-Napoca
31 Intreprinderea de reparatii auto Cluj-Napoca
32 Intreprinderea de matase “Romania muncitoare” Cluj -Napoca
33 Intreprinderea de tricotaje “Somesul” Cluj-Napoca
34 Intreprinderea de confectii “Flacara” Cluj-napoca
35 Intreprinderea de incaltaminte “Clujana” Cluj-Napoca
36 Intreprinderea de sticlarie Turda
37 Intreprinderea de sticlarie menaj Gherla
38 Intreprinderea de portelan”Iria” Cluj-Napoca
39 Intreprinderea de pensule Cluj -Napoca
40 Intreprinderea poligrafica Cluj-Napoca
41 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Cluj-Napoca
42 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Cluj-Napoca
43 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Iclod
44 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Dej
45 Intreprinderea viei si vinului Cluj-Napoca
46 Intreprinderea de industrializarea carnii Cluj-Napoca
47 Intreprinderea de industrializare a laptelui Cluj-Napoca
48 Intreprinderea de produse zaharoase “Feleacul” Cluj-Napoca
49 Intreprinderea de bere si spirt Cluj-Napoca
50 Intreprinderea piscicola Cluj-Napoca
51 Cooperativa mestesugareasca “Arta decorativa”Cluj-Napoca
52 Cooperativa mestesugareasca “Arta jucariilor”Cluj-Napoca
53 Cooperativa mestesugareasca “Arta textila”Cluj-Napoca
54 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Cluj-Napoca
55 Cooperativa mestesugareasca “Drum Nou”Cluj-Napoca
56 Cooperativa mestesugareasca “Meseriasul”Gherla
57 Cooperativa mestesugareasca “Metalurgia”Cluj-Napoca
58 Cooperativa mestesugareasca “Mobila si tapiterie”Cluj-Napoca
59 Cooperativa mestesugareasca “Munca”Huedin
60 Cooperativa mestesugareasca “Munca invalizilor”Cluj-Napoca
61 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Dej
62 Cooperativa mestesugareasca “Solidaritatea”Cluj-Napoca
63 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Turda
64 Cooperativa mestesugareasca “Lemnul”Gherla
65 Cooperativa mestesugareasca “Tricotajul”Cluj-Napoca
66 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Campia Turzii
67 Cooperativa mestesugareasca “Arta decorativa”Cluj-Napoca
68 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Cluj-Napoca

Constanta


1 Intreprinderea electrocentrale Constanta
2 Intreprinderea de retele electrice Constanta
3 Intreprinderea miniera Dobrogea-Constanta
4 Intreprinderea mecanica de utilaje Medgidia
5 Santierul Naval Constanta
6 Intreprinderea Mecanica Navala Constanta
7 Intreprinderea mecanica utilaje agricole Medgidia
8 Combinatul Petrochimic Midia – Navodari
9 Combinatul de ingrasaminte chimice Navodari
10 Intreprinderea “Energia” – Constanta
11 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Constanta
12 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Constanta
13 Intreprinderea de celuloza si hartie Palas-Constanta
14 Combinatul pentru lianti si azbociment Medgidia
15 Intreprinderea de prefabricate din beton si materiale de constructii Constanta
16 Intreprinderea de prefabricate din beton celular autoclavizat Constanta
17 Intreprinderea de suruburi “Anghel Saligni” Cernavoda
18 Intreprinderea textila “Dobrogeana” Constanta
19 Intreprinderea integrata de lina Constanta
20 Intreprinderea de confectii “Peninsula” comuna Lumina
21 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Navodari
22 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Ovidiu
23 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Poarta Alba
24 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Constanta
25 Intreprinderea viei si vinului Constanta
26 Intreprinderea de industrializarea carnii Constanta
27 Frigoriferul portuar Constanta
28 Intreprinderea de industrializare a laptelui Constanta
29 Intreprinderea de bere Constanta
30 Intreprinderea de ulei Constanta
31 Intreprinderea piscicola Constanta
32 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Constanta
33 Intreprinderea de in Mangalia
34 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Mangalia
35 Cooperativa mestesugareasca “Drum nou”Constanta
36 Cooperativa mestesugareasca “Imbracamintea”Constanta
37 Cooperativa mestesugareasca “Inainte”Constanta
38 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Medgidia
39 Cooperativa mestesugareasca “Micii meseriasi”Ostrov
40 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Constanta
41 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”harsova
42 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Constanta
43 Cooperativa mestesugareasca “Radiutehnica”Constanta
44 Cooperativa mestesugareasca “Munca si arta”Constanta
45 Cooperativa mestesugareasca “Ancora”Constanta

Covasna

1 Intreprinderea miniera Capeni
2 Intreprinderea de masini agregate si subansamble auto “Sf. Gheorghe”
3 Intreprinderea de suruburi Targu-Secuiesc
4 Intreprinderea de aparataj electric auto si motoare electrice Sf. Gheorghe
5 Intreprinderea de izolatorielectrici de joasa tensiune Tg. Secuiesc
6 Combinatul de prelucrare a lemnului Sfantu Gheorghe
7 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Targu Secuiesc
8 Intreprinderea textila “Oltul” Sf. Gheorghe
9 Intreprinderea de confectii “Targu Secuiesc” Cluj-napoca
10 Intreprinderea viei si vinului Sf. Gheorghe
11 Intreprinderea de industrializarea carnii Sf. Gheorghe
12 Intreprinderea de industrializare a laptelui Sfintu Gheorghe
13 Intreprinderea de spirt Sfantu Gheorghe
14 Intreprinderea de amidon si glucoza Targu Secuiesc
15 Intreprindetre de tigarete Sfantu Gheorghe
16 Intreprinderea de morarit si panificatie Sfantu Gheorghe
17 Intreprinderea de in Reci
18 Cooperativa mestesugareasca “Avantul”Covasna
19 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Baraolt
20 Cooperativa mestesugareasca “Harnicia”Sf. Gheorghe
21 Cooperativa mestesugareasca “Muncitorul” Targu Secuiesc
22 Cooperativa mestesugareasca “Arta Covasnei”Intorsura Buzaului
23 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Sf. Gheorghe

Dambovita

1 Combinatul de Oteluri Speciale Targoviste
2 Intreprinderea Mecanica de Utilaj Tehnologic Moreni
3 Intreprinderea de utilaj petrolier Targoviste
4 Intreprinderea Mecanica Targoviste
5 Intreprinderea de strunguri -SARO Targoviste
6 Intreprinderea de frigidere Gaiesti
7 Intreprinderea “Romlux” Targoviste
8 Intreprinderea “Steaua Electrica” Fieni
9 Intreprinderea de aparataj electric de instalatii – Titu
10 Intreprinderea de utilaj chimic Gaesti
11 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Pucioasa
12 Combinatul pentru lianti si azbociment Fieni
13 Intreprinderea de materiale de constructii Doicesti
14 Centrala de exploatare industriala a agregatelor minerale pentru constructii Targoviste
15 Intreprinderea “Textila Bucegi” Pucioasa
16 Intreprinderea textila “Trainica” Pucioasa
17 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Titu
18 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Pucioasa
19 Intreprinderea viei si vinului Targoviste
20 Intreprinderea de industrializarea carnii Targoviste
21 Intreprinderea de industrializare a laptelui Targoviste
22 Intreprinderea de morarit si panificatie Targoviste
23 Cooperativa mestesugareasca “Arta Populara”Targoviste
24 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Titu
25 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Gaiesti
26 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Targoviste
27 Cooperativa mestesugareasca “Sirguinta”Targoviste
28 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Pucioasa
29 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Moreni
30 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Targoviste

Dolj

1 Intreprinderea Electrocentrale Craiova
2 Intreprinderea de retele electrice Craiova
3 Intreprinderea de tractoare si masini agricole “7 Noiembrie ” Craiova
4 Intreprinderea mecanica Bailesti
5 Intreprinderea de Utilaj Greu Craiova
6 Intreprinderea Mecanica Bailesti
7 Combinatul Chimic Craiova
8 Centrala industriala de ingrasaminte chimice Craiova
9 Intreprinderea chimica Craiova
10 Intreprinderea “Metal – lemn” Craiova
11 Intreprinderea de prefabricate din beton Craiova
12 Intreprinderea de utilaje si piese schimb Filiasi
13 Intreprinderea mecanica de material rulant Craiova
14 Intreprinderea de reparatii auto Craiova
15 Intreprinderea “Textila” Calafat
16 Intreprinderea textila “Independenta” Craiova
17 Intreprinderea de confectii Craiova
18 Intreprinderea “Tabacaria Bucovat”
19 Intreprinderea poligrafica Oltenia Craiova
20 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Bailesti
21 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Craiova
22 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Segarcea
23 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Calafat
24 Intreprinderea viei si vinului Craiova
25 Intreprinderea de industrializarea carnii Craiova
26 Intreprinderea de industrializare a laptelui Craiova
27 Intreprinderea de ulei “Oltenia” Podari
28 Intreprindetre de cultura si fermentarea tutunului Craiova
29 Intreprinderea piscicola Calafat
30 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Craiova
31 Cooperativa mestesugareasca “Arta incaltamintei”Craiova
32 Cooperativa mestesugareasca “Arta populara”Craiova
33 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Craiova
34 Cooperativa mestesugareasca “Dunarea”Calafat
35 Cooperativa mestesugareasca “Imbracamintea”Craiova
36 Cooperativa mestesugareasca “Munca”Cetate
37 Cooperativa mestesugareasca “Muncitorul”Bechet
38 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Filias
39 Cooperativa mestesugareasca “Staruinta”Craiova
40 Cooperativa mestesugareasca “Victoria”Bailesti
41 Cooperativa mestesugareasca “Vointa”Craiova
42 Cooperativa mestesugareasca “Chimica” Com. Pielesti

Galati

1 Intreprinderea electrocentrale Galati
2 Intreprinderea de retele electrice Galati
3 Centrala industriala siderurgica Galati
4 Intreprinderea Laminorul de tabla- Galati
5 Intreprinderea de constructii metalice Tecuci
6 Intreprinderea de sarma, cuie si lanturi Galati
7 Intreprinderea mecanica pentru echipamente hidraulice Galati
8 Santierul Naval Galati
9 Centrala industriala navala Galati
10 Intreprinderea Mecanica Navala Galati
11 Intreprinderea Navala de elice, piese turnate din metale neferoase, piese turnate si forjate din otel Galati
12 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Galati
13 Intreprinderea de prefabricate din beton Galati
14 Intreprinderea de reparatii auto Tecuci
15 Intreprinderea “Textila Galati”
16 Intreprinderea textila “Navodul” Galati
17 Intreprinderea “11 Iunie” Galati
18 Intreprinderea poligrafica Galati
19 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Tecuci
20 Intreprinderea de ambalaje din metal pentru agricultura si industria alimentara Tecuci
21 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Galati
22 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Tecuci
23 Intreprinderea viei si vinului Galati
24 Intreprinderea de industrializarea carnii Galati
25 Intreprinderea de industrializare a laptelui Galati
26 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Podari
27 Intreprinderea de bere Galati
28 Intreprinderea de ulei “Prutul” Galati
29 Intreprinderea piscicola Galati
30 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Galati
31 Cooperativa mestesugareasca “Avantul”Galati
32 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Galati
33 Cooperativa mestesugareasca “Munca si Arta”Galati
34 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Galati
35 Cooperativa mestesugareasca “Staruinta”Tecuci
36 Cooperativa mestesugareasca “Victoria”Beresti
37 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Galati
38 Cooperativa mestesugareasca “Mobila”Galati
39 Intreprinderea de productie alimentara Galati

Giurgiu

1 Intreprinderea de constructii de masini si utilaj greu _Giurgiu
2 Intreprinderea de constructii de nave si piese turnate Oltenita
3 Santierul naval Giurgiu
4 Intreprinderea de poduri din beton Giurgiu
5 Intreprinderea “Textila Dunareana” Giurgiu
6 Intreprinderea “Filatura de bumbac Oltenita”
7 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Giurgiu
8 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Oltenita
9 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Oltenita
10 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Giurgiu
11 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Giurgiu
12 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Giurgiu
13 Cooperativa mestesugareasca “Sirguinta”Giurgiu

Gorj

1 Intreprinderea electrocentrale Rovinari
2 Intreprinderea electrocentrale Turceni
3 Combinatul minier Oltenia
4 Intreprinderea miniera Rovinari
5 Intreprinderea miniera Motru
6 Intreprinderea miniera Jilt
7 Intreprinderea de utilaj minier Rogojelu
8 Trustul petrolului Targu-Jiu
9 Intreprinderea de masini unelte pentru presare si forjare Targu Jiu
10 Intreprinderea de articole tehnice din cauciuc si cauciuc regenerat Targu Jiu
11 Combinatul de prelucrare a lemnului Targu-Jiu
12 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Targu Jiu
13 Combinatul pentru lianti si azbociment Targu Jiu
14 Intreprinderea de confectii Targu Jiu
15 Intreprinderea de sticlarie de menaj Targu Jiu
16 Intreprinderea viei si vinului Targu Jiu
17 Intreprinderea de industrializarea carnii Tg. Jiu
18 Intreprinderea de industrializare a laptelui Tg. Jiu
19 Intreprindetre de tigarete Targu Jiu
20 Intreprinderea de morarit si panificatie Targu Jiu
21 Cooperativa mestesugareasca “Arta casnica”Tismana
22 Cooperativa mestesugareasca “Drum Nou”Targu Jiu
23 Cooperativa mestesugareasca “Inainte”Carbunesti
24 Cooperativa mestesugareasca “Paringul”Tirgu Jiu
25 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Motru
26 Cooperativa mestesugareasca “Jiul”Targu Jiu

Harghita

1 Intreprinderea miniera Balan
2 Intreprinderea miniera Harghita-Miercurea Ciuc
3 Intreprinderea salina Praid
4 Intreprinderea de tractoare Miercurea-Ciuc
5 Intreprinderea mecanica Gheorghieni
6 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Gheorghieni
7 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Miercurea Ciuc
8 Combinatul de exploatare si prelucrare a lemnului Toplita
9 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Miercurea Ciuc
10 Intreprinderea de utilaje si piese schimb Gheorghieni
11 Intreprinderea de productie industriala pentru constructii cai ferate Harghita
12 Intreprinderea de ata si filatura”Odorhei”
13 Intreprinderea de stofe de mobila si tesaturi tehnice Gheorghieni
14 Intreprinderea ” Filatura de in si canepa” Gheorghieni
15 Intreprinderea “Filatura de lina pieptanata” Miercurea Ciuc
16 Intreprinderea de tricotaje Miercurea Ciuc
17 Intreprinderea de tricotaje Toplita
18 Intreprinderea de confectii Odorhei
19 Intreprinderea de confectii Miercurea Ciuc
20 Intreprinderea “Tehnoutilaj” Odorhei
21 Intreprinderea viei si vinului Miercurea Ciuc
22 Intreprinderea de industrializarea carnii Miercurea Ciuc
23 Intreprinderea de industrializare a laptelui Miercurea Ciuc
24 Intreprinderea de bere spirt si amidon Sinsimion
25 Intreprinderea de morarit si panificatie Miercurea Ciuc
26 Intreprinderea de in Joseni
27 Cooperativa mestesugareasca “Jarta Harghitei”Miercurea Ciuc
28 Cooperativa mestesugareasca “Incaltamintea”Odorheiul Secuiesc
29 Cooperativa mestesugareasca “Lacul Rosu”Gheorghieni
30 Cooperativa mestesugareasca “Lemn-metal”Odorheiul Secuiesc
31 Cooperativa mestesugareasca “Munca colectiva”Toplita
32 Cooperativa mestesugareasca “Oltul”Miercurea Ciuc
33 Cooperativa mestesugareasca “JStraduinta”Cristuru Secuiesc
34 Cooperativa mestesugareasca “JVointa”Odorheiul Secuiesc

Hunedoara

1 Intreprinderea electrocentrale Deva
2 Intreprinderea de retele electrice Deva
3 Centrala miniera Valea Jiului
4 Intreprinderea miniera Lonea
5 Intreprinderea miniera Petrila
6 Intreprinderea miniera Aninoasa
7 Intreprinderea miniera Dalja
8 Intreprinderea miniera Vulcan
9 Intreprinderea miniera Livezeni
10 Intreprinderea miniera Paroseni
11 Intreprinderea miniera Lupeni
12 Intreprinderea miniera Uricani
13 Intreprinderea miniera Barbateni
14 Intreprinderea de preparare a carbunelui Valea Jiului
15 Intreprinderea de reparatii utilaj minier Petrosani
16 Intreprinderea miniera Anina
17 Centrala minereurilor Deva
18 Intreprinderea miniera Barza
19 Intreprinderea miniera Hunedoara
20 Centrala industriala siderurgica Hunedoara
21 Intreprinderea Victoria – Calan
22 Intreprinderea de fier Vlahita
23 Intreprinderea de utilaj minier Petrosani
24 Combinatul de fibre artificiale “Vascoza” Lupeni
25 Intreprinderea chimica Orastie
26 Intreprinderea de matrite si piese din fonta Odorheiul Secuiesc
27 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Deva
28 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Deva
29 Intreprinderea pentru lianti Deva
30 Intreprinderea de materiale de constructii Deva
31 Intreprinderea pentru extragerea, prelucrarea si montarea marmurei si a pietrei de constructii Simeria
32 Intreprinderea mecanica de material rulant Simeria
33 Intreprinderea de productie industriala pentru constructii cai ferate Deva
34 Intreprinderea “Tesatoria de matase” Deva
35 Intreprinderea de tricotaje Hunedoara
36 Intreprinderea de blanarie “Vidra” Orastie
37 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Orastie
38 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Hateg
39 Intreprinderea viei si vinului Deva
40 Intreprinderea de industrializarea carnii Deva
41 Intreprinderea de industrializare a laptelui Simeria
42 Intreprinderea de bere si malt Hateg
43 Intreprinderea de morarit si panificatie Deva
44 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Lupeni
45 Cooperativa mestesugareasca “Drum Nou”Hunedoara
46 Cooperativa mestesugareasca “Hategana”Hateg
47 Cooperativa mestesugareasca “Motul”Brad
48 Cooperativa mestesugareasca “Muresul”Deva
49 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Deva
50 Cooperativa mestesugareasca “Retezatul”Hateg
51 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Petrosani
52 Cooperativa mestesugareasca “Viata Noua”Orastie
53 Cooperativa mestesugareasca “Streiul”Calan

Ialomita

1 Combinatul de ingrasaminte chimice Slobozia
2 Intreprinderea “Filatura de bumbac Slobozia”
3 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Calarasi
4 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Ciulnita
5 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Fetesti
6 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Fetesti
7 Intreprinderea viei si vinului Calarasi
8 Intreprinderea de industrializarea carnii Calarasi
9 Intreprinderea de industrializare a laptelui Slobozia
10 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Tandarei
11 Intreprinderea de ulei Slobozia
12 Intreprinderea de morarit si panificatie Slobozia
13 Cooperativa mestesugareasca “Borcea”Calarasi
14 Cooperativa mestesugareasca “Borcea”Fetesti
15 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Lehliu
16 Cooperativa mestesugareasca “Munca si productie”Slobozia
17 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Lehliu
18 Intreprinderea de prestari servicii si productie Borcea

Iasi

1 Intreprinderea de retele electrice Iasi
2 Intreprinderea metalurgica Iasi
3 Intreprinderea de pise auto Iasi
4 Intreprinderea mecanica “Nicolina” Iasi
5 Combinatul de utilaj greu Iasi
6 Intreprinderea de masini agregate si masini unelte Iasi
7 Intreprinderea Tehnoton Iasi
8 Intreprinderea de antibiotice Iasi
9 Combinatul de fibre sintetice Iasi
10 Intreprinderea de prelucrare mase plastice Iasi
11 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Iasi
12 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Iasi
13 Intreprinderea de materiale de constructii Iasi
14 Intreprinderea de utilaje si piese schimb si reparatii Iasi
15 Intreprinderea mecanica de material rulant Pascani Iasi
16 Intreprinderea “Tesatura Iasi”
17 Intreprinderea de matase”Victoria” Iasi
18 Intreprinderea integrata de tesaturi subtiri tip in Pascani
19 Intreprinderea de in si canepa “Textila” Iasi
20 Intreprinderea de tricotaje si perdele Pascani
21 Intreprinderea de tricotaje “Moldova” Iasi
22 Intreprinderea de stofe tricotate si confectii Iasi
23 Intreprinderea poligrafica Iasi
24 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Iasi
25 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Iasi
26 Intreprinderea viei si vinului Iasi
27 Intreprinderea de industrializarea carnii Iasi
28 Intreprinderea de industrializare a laptelui Iasi
29 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Pascani
30 Intreprinderea de bere si spirt Iasi
31 Intreprinderea de ulei “Unirea” Iasi
32 Intreprindetre de tigarete Iasi
33 Intreprinderea piscicola Iasi
34 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Iasi
35 Cooperativa mestesugareasca “Miorita”Iasi
36 Cooperativa mestesugareasca “Munca colectiva”Pascani
37 Cooperativa mestesugareasca “Munca invalizilor”Iasi
38 Cooperativa mestesugareasca “Prestatiunea”Iasi
39 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Hirlau
40 Cooperativa mestesugareasca “Mobila si tapiterie”Iasi
41 Cooperativa mestesugareasca “Solidaritatea”Iasi
42 Cooperativa mestesugareasca “Tehnica confectiei”Iasi
43 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Iasi
44 Intreprinderea de prestari servicii si productie Iasi

Ilfov

1 Trustul petrolului Bolintin
2 Intreprinderea de ferite Urziceni
3 Intreprinderea de vata Buftea
4 Intreprinderea Filatura si finisajul Balotesti
5 Intreprinderea de ambalaje si piese de schimb pentru agricultura si industriei alimentare Buftea
6 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Crevedia
7 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Peris
8 Intreprinderea pentru fabricatie si reparatii Peris
9 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Buftea
10 Intreprinderea viei si vinului Ilfov-Bucuresti
11 Intreprinderea de industrializarea carnii Ilfov Buc.
12 Intreprinderea de industrializare a laptelui Ilfov- Bucuresti
13 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Urziceni
14 Intreprinderea de ulei Urziceni
15 Intreprindetre de cultura si fermentarea tutunului Urziceni
16 Centrala productiei si industrializarii pestelui -Ilfov
17 Intreprinderea de morarit si panificatie Ilfov
18 Cooperativa mestesugareasca “Artizanatul”Bucuresti
19 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Buftea
20 Cooperativa mestesugareasca “Unirea mestesugarilor”Urziceni
21 Intreprinderea de productie alimentara Bucuresti

Maramures

1 Intreprinderea de retele electrice Baia Mare
2 Centrala minereurilor si metalurgiei neferoase- Baia Mare
3 Intreprinderea miniera Baia Borsa
4 Intreprinderea metalurgica de metale neferoase Baia Mare
5 Intreprinderea mecanica de masini si utilaj minier Baia Mare
6 Intreprinderea de suruburi Sighetul-Marmatiei
7 Intreprinderea de masini unelte, accesorii si scule Baia -Mare
8 Combinatul de prelucrare a lemnului Sighetu Marmatiei
9 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Baia Mare
10 Intreprinderea mecanica de reparatii auto si utilaje pentru transporturi Baia Mare
11 Intreprinderea de productie industriala pentru constructii cai ferate Baia Sprie
12 Intreprinderea “Filatura de bumbac Baia Mare”
13 Intreprinderea de tricotaje “Unitatea” Sighet
14 Intreprinderea de confectii Baia mare
15 Intreprinderea de faianta si sticlarie Baia Mare
16 Intreprinderea de paruri Sighet
17 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Baia Mare
18 Intreprinderea viei si vinului Baia Mare
19 Intreprinderea de industrializarea carnii Baia Mare
20 Intreprinderea de industrializare a laptelui Baia Mare
21 Intreprinderea de drojdie “Seineana” Seini
22 Intreprinderea de morarit si panificatie Baia Mare
23 Intreprinderea de in Ulmeni
24 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Sighetu Marmatiei
25 Cooperativa mestesugareasca “Drum Nou”Baia Mare
26 Cooperativa mestesugareasca “Gutinul”Baia Mare
27 Cooperativa mestesugareasca “Mara”Sighetu Marmatiei
28 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Viseul de Sus
29 Cooperativa mestesugareasca “Mogosa”Baia mare
30 Cooperativa mestesugareasca “Somesul”Seini
31 Cooperativa mestesugareasca “Tiblesul”Tirgu Lapus
32 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Baia Mare
33 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Somcuta Mare
34 Cooperativa mestesugareasca “Pietrosul”Borsa
35 Cooperativa mestesugareasca “Ignisul”Baia Sprie
36 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Baia Sprie

Mehedinti

1 Intreprinderea electrocentrale Portile de Fier
2 Intreprinderea miniera Orsova
3 Intreprinderea de otel Strehaia
4 Intreprinderea de vagoane Drobeta Turnu-Severin
5 Intreprinderea mecanica Drobeta Turnu-Severin
6 Santierul Naval Drobeta-Turnu Severin
7 Combinatul de prelucrare a lemnului Turnu-Severin
8 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Orsova
9 Intreprinderea de celuloza si hartie Drobeta-Turnu Severin
10 Santierul Naval Orsova
11 Intreprinderea textila “Cazanele” Orsova
12 Intreprinderea de confectii “Portile de Fier” Drobeta Turnu Severin
13 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Drobeta Turnu-Severin
14 Intreprinderea viei si vinului Drobeta Turnu Severin
15 Intreprinderea de industrializarea carnii Drobeta Turnu-Severin
16 Intreprinderea de industrializare a laptelui Drobeta Turnu-Severin
17 Intreprinderea de produse zaharoase “Cerna” Drobeta Turnu-Severin
18 Intreprinderea de bere si spirt “Banovita” Drobeta Turnu-Severin
19 Intreprinderea de morarit si panificatie Drobeta Turnu-Severin
20 Cooperativa mestesugareasca “Cerna”Orsova
21 Cooperativa mestesugareasca “Pacea”Drobeta Turnu Severin
22 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Drobeta Turnu Severin
23 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Drobeta Turnu Severin
24 Cooperativa mestesugareasca “Arta Populara”Baia de Arama

Mures

1 Intreprinderea electrocentrale Mures
2 Intreprinderea de retele electrice Targu-Mures
3 Intreprinderea metalurgica “Republica” Reghin
4 Intreprinderea “Nicovala” Sighisoara
5 Intreprinderea “Metalotehnica” Tg. Mures
6 Intreprinderea de masini textile “IMATEX” Tg. Mures
7 Combinatul de ingrasaminte chimice Tirgu- Mures
8 Combinatul chimic Tarnaveni
9 Intreprinderea “Prodcomplex” Targu Mures
10 Intreprinderea ILEFOR Targu Mures
11 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Reghin
12 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Targu Mures
13 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Reghin
14 Intreprinderea de produse ceramice Sighisoara
15 Intreprinderea de utilaje si piese schimb Reghin
16 Intreprinderea de reparatii auto Targu Mures
17 Intreprinderea “Tesatoria de bumbac” Sighisoara
18 Intreprinderea “Tesatoria de matase” Sighisoara
19 Intreprinderea de stofe Sighisoara
20 Intreprinderea de confectii “Tarnava” Sighisoara
21 Intreprinderea de confectii “Muresul” Tg. Mures
22 Intreprinderea pentru materiale sportive Reghin
23 Intreprinderea de piele si manusi Targu Mures
24 Intreprinderea de sticlarie si faianta Sighisoara
25 Intreprinderea de geamuri Tarnaveni
26 Intreprinderea de vase emailate Sighisoara
27 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Iernut
28 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Targu Mures
29 Intreprinderea viei si vinului Targu Mures
30 Intreprinderea de industrializarea carnii Tg. Mures
31 Intreprinderea de industrializare a laptelui Tg. Mures
32 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Targu Mures
33 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Ludus
34 Intreprinderea de bere Reghin
35 Intreprinderea piscicola Zau de Campie
36 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Targu Mures
37 Intreprinderea de in Ghindari
38 Intreprinderea de in Sighisoara
39 Intreprinderea de cinepa Ludus
40 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Ludus
41 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Singeorgiu de Padure
42 Cooperativa mestesugareasca “Metalul”Tirgu Mures
43 Cooperativa mestesugareasca “Mobila”Tirgu Mures
44 Cooperativa mestesugareasca a invalizilor “Muresul”Tirgu Mures
45 Cooperativa mestesugareasca “Nirajul”Miercurea Nirajului
46 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Sighisoara
47 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Tirnaveni
48 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Reghin
49 Cooperativa mestesugareasca a invalizilor”Sporul”Sighisoara
50 Cooperativa mestesugareasca “Tehnolemn”Tirnaveni
51 Cooperativa mestesugareasca “Textila Mures”Tirgu Mures
52 Cooperativa mestesugareasca “Unitatea”Tirgu Mures
53 Cooperativa mestesugareasca “Vointa”Sarmas
54 Cooperativa mestesugareasca “Munca”Sovata
55 Cooperativa mestesugareasca “Lemn Metal”Reghin
56 Cooperativa mestesugareasca “Tricotex”Tirgu Mures
57 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Tg. Mures

Neamt

1 Intreprinderea electrocentrale Bistrita
2 Intreprinderea de tevi Roman
3 Intreprinderea mecanica”Ceahlaul” Piatra Neamt
4 Intreprinderea mecanica Roman
5 Intreprinderea Ceahlaul Tg. Neamt
6 Combinatul de ingrasaminte chimice Piatra Neamt
7 Combinatul de fibre sintetice Savinesti
8 Centrala industriala de fire si fibre sintetice
9 Combinatul de prelucrare a lemnului Piatra Neamt
10 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Piatra Neamt
11 Intreprinderea de celuloza si hartie “Reconstructia” Piatra Neamt
12 Intreprinderea de hartie si cartoane “Comuna din Paris” Piatra Neamt
13 Combinatul pentru lianti si azbociment Bicaz
14 Intreprinderea de materiale de constructii Roman
15 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Roman
16 Intreprinderea de volvatir Tg. Neamt
17 Intreprinderea de tricotaje “8 Martie” Piatra neamt
18 Intreprinderea de tricotaje “Smirodava” Roman
19 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Roman
20 Intreprinderea viei si vinului Piatra Neamt
21 Intreprinderea de industrializarea carnii Piatra Neamt
22 Intreprinderea de industrializare a laptelui Piatra Neamt
23 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Roman
24 Intreprinderea de bere si amidon “Steagu Rosu” Piatra Neamt
25 Intreprinderea de morarit si panificatie Piatra Neamt
26 Intreprinderea de cinepa Sagna
27 Cooperativa mestesugareasca “Arta decorativa”Tirgu Neamt
28 Cooperativa mestesugareasca “Avintul”Roznov
29 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Piatra Neamt
30 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Piatra Neamt
31 Cooperativa mestesugareasca “Munca manuala”Roman
32 Cooperativa mestesugareasca “Tehnica”Roman
33 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Tirgu Neamt
34 Cooperativa mestesugareasca “Bicazul”Bicaz
35 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Neamt
36 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Roman
37 Intreprinderea de prestari servicii si productie Slatina

Olt

1 Intreprinderea de Aluminiu Slatina
2 Centrala industriala pentru materiale neferoase si rare Slatina
3 Intreprinderea de prelucrare a aluminiului Slatina
4 Intreprinderea de produse carbunoase Slatina
5 Intreprinderea de piese si armaturi din aluminiu si pistoane auto -Slatina
6 Intreprinderea de utilaj alimentar Slatina
7 Intreprinderea de utilaj alimentar Slatina
8 Intreprinderea de vagoane Caracal
9 Intreprinderea de osii si boghiuri Bals
10 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Slatina
11 Intreprinderea “Textila Slatina”
12 Intreprinderea “Filatura de bumbac Carei”
13 Intreprinderea de tricotaje Caracal
14 Intreprinderea “Tabacaria Minerala Corabia”
15 Intreprinderea “Jiul” Bals
16 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Bals
17 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Caracal
18 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Caracal
19 Intreprinderea viei si vinului Slatina
20 Intreprinderea de industrializarea carnii Slatina
21 Intreprinderea de industrializare a laptelui Slatina
22 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Corabia
23 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Slatina
24 Cooperativa mestesugareasca “Arta mestesugarilor”Slatina
25 Cooperativa mestesugareasca “Infratirea”Corabia
26 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Draganesti Olt
27 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Bals
28 Cooperativa mestesugareasca “Unirea mestesugarilor”Caracal
29 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Caracal
30 Cooperativa mestesugareasca “Precizia”Slatina
31 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Scornicesti

Prahova

1 Intreprinderea electrocentrale Ploiesti
2 Intreprinderea de retele electrice Ploiesti
3 Combinatul minier Ploiesti
4 Intreprinderea miniera Slanic
5 Trustul petrolului Ploiesti
6 Intreprinderea de utilaj petrolier si reparatii Teleajen
7 Intreprinderea de reparat tractoare si motoare grele Poiana Campina
8 Intreprinderea de reparatii utilaje electrice Campina
9 Intreprinderea de produse refractare Pleasa
10 Intreprinderea mecanica fina Sinaia
11 Intreprinderea de utilaj chimic Ploiesti
12 Intreprinderea “1 Mai ” Ploiesti
13 Centrala industriala de utilaj petrolier si minier Ploiesti
14 Intreprinderea mecanica Campina
15 Intreprinderea”Neptun” Campina
16 Intreprinderea de piese turnate Campina
17 Intreprinderea de utilaj minier Filipestii de Padure
18 Intreprinderea de rulmenti Ploiesti
19 Combinatul Petrochimic Brazi
20 Centrala industriala de rafinarii si petrochimie
21 Combinatul Petrochimic Teleajen
22 Intreprinderea Rafinaria Ploiesti
23 Intreprinderea Rafinaria “Vega” Ploiesti
24 Intreprinderea Rafinaria Campina
25 Combinatul de ingrasaminte chimice Valea Calugareasca
26 Intreprinderea de detergenti “Dero” Ploiesti
27 Intreprinderea “Progresul” Ploiesti
28 Intreprinderea de anvelope”Victoria” Floresti
29 Intreprinderea de utilaje si prelucrari cauciuc Baicoi
30 Intreprinderea de mobila tapisata si produse de tapiserie “Relaxa Mizil”
31 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Ploiesti
32 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Ploisti
33 Intreprinderea de hartie Busteni
34 Intreprinderea de cartoane si confectii “Prahova” Scaieni
35 Intreprinderea de materiale de constructii “1 Mai” Bucov
36 Intreprinderea de materiale izolatoare”Matizol” Berceni
37 Intreprinderea de produse tehnico-sanitare “Feroemail”
38 Intreprinderea de reparatii Ploiesti
39 Intreprinderea de reparatii auto Campina
40 Intreprinderea textila “Intex” Paulesti
41 Intreprinderea de stofe “Dorobantul” Ploiesti
42 Intreprinderea de stofe “Filatura de lina pieptanata” Mizil
43 Intreprinderea de postav Azuga
44 Intreprinderea de tricotaje Campina
45 Intreprinderea de piele “Poporul” Ploiesti
46 Intreprinderea de sticlarie Azuga
47 Intreprinderea de sticlarie Prahova Ploiesti
48 Intreprinderea pentru exploatarea si prelucrarea materialelor metalifere Valenii de Munte
49 Intreprinderea de geamuri Scaieni
50 Intreprinderea “Flacara” Ploiesti
51 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Ploisti
52 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Valenii de munte
53 Intreprinderea viei si vinului Ploiesti
54 Intreprinderea de industrializarea carnii Ploiesti
55 Intreprinderea de industrializare a laptelui Ploiesti
56 Intreprinderea de bere Azuga
57 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Ploiesti
58 Intreprinderea de in Ploiestiori
59 Cooperativa mestesugareasca “Arta casnica”Breaza
60 Cooperativa mestesugareasca “Confectia”Ploiesti
61 Cooperativa mestesugareasca “Covorul popular”Comarnic
62 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Ploiesti
63 Cooperativa mestesugareasca “Electrometalica”Ploiesti
64 Cooperativa mestesugareasca “Incaltamintea”Ploiesti
65 Cooperativa mestesugareasca “Munca”Cimpina
66 Cooperativa mestesugareasca “Munca colectiva”Valenii de Munte
67 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Sinaia
68 Cooperativa mestesugareasca “Textila”Ploiesti
69 Cooperativa mestesugareasca “Unirea mestesugarilor”Mizil
70 Cooperativa mestesugareasca “Munca manuala”Ploiesti
71 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Ploiesti

Satu Mare

1 Intreprinderea de piese auto Satu Mare
2 Intreprinderea “Unio” Satu Mare
3 Intreprinderea de piese schimb si utilaje pentru industria chimica Satu Mare
4 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Satu Mare
5 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Satu Mare
6 Intreprinderea de materiale de constructii Satu Mare
7 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Odoreu
8 Intreprinderea textila “Ardeleana” Satu Mare
9 Intreprinderea de in si canepa Negresti
10 Intreprinderea textila “Solidaritatea” Satu Mare
11 Intreprinderea de tricotaje “Tricotex” Satu Mare
12 Intreprinderea de confectii “Mondiala” Satu Mare
13 Intreprinderea de piele “Drum Nou” Satu Mare
14 Intreprinderea de sticlarie “Victoria muncii” Poiana Codrului
15 Intreprinderea de masini casnice emailate “23 August”
16 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Satu Mare
17 Intreprinderea viei si vinului Satu Mare
18 Intreprinderea de industrializarea carnii Satu Mare
19 Intreprinderea de industrializare a laptelui Satu Mare
20 Intreprinderea de bere Satu Mare
21 Intreprinderea de ulei “Ardealul” Carei
22 Intreprindetre de cultura si fermentarea tutunului Carei
23 Intreprinderea piscicola Bercu
24 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Satu Mare
25 Intreprinderea de in si cinepa Carei
26 Cooperativa mestesugareasca “Arta populara”Satu Mare
27 Cooperativa mestesugareasca “Metalo-lemn”Satu Mare
28 Cooperativa mestesugareasca “Munca”Satu Mare
29 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Negresti Oas
30 Cooperativa mestesugareasca “Staruinta”Carei
31 Cooperativa mestesugareasca “Textile-tricotaje”Satu Mare
32 Cooperativa mestesugareasca de invalizi”Unirea”Satu Mare
33 Cooperativa mestesugareasca “Vointa”Tisnad
34 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Carei

Salaj

1 Intreprinderea miniera Salaj
2 Intreprinderea de armaturi industriale din fonta si otel Zalau
3 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Zalau
4 Intreprinderea de produse ceramice Zalau
5 Intreprinderea de tricotaje Cehu Silvaniei
6 Intreprinderea viei si vinului Zalau
7 Intreprinderea de industrializarea carnii Zalau
8 Intreprinderea de industrializare a laptelui Simleul Silvaniei
9 Intreprinderea de morarit si panificatie Zalau
10 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Jibou
11 Cooperativa mestesugareasca “Mezesul”Zalau
12 Cooperativa mestesugareasca “Silvania”Cehul Silvaniei
13 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Simleul Silvaniei
14 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Zalau

Sibiu

1 Intreprinderea de retele electrice Sibiu
2 Intreprinderea metalurgica de metale neferoase Copsa Mica
3 Centrala gazului metan- Medias
4 Intreprinderea de extractie gaz metan Medias
5 Intreprinderea de exploatare conducte magistrale gaz metan Medias
6 Intreprinderea mecanica Marsa
7 Intreprinderea de piese auto Sibiu
8 Intreprinderea “Automecanica” Medias
9 Intreprinderea “Independenta” -Sibiu
10 Intreprinderea de suruburi Medias
11 Intreprinderea mecanica Sibiu
12 Intreprinderea Balanta Sibiu
13 Intreprinderea de relee Medias
14 Intreprinderea chimica “Carbosin” Copsa Mica
15 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Sibiu
16 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Sibiu
17 Intreprinderea de produse ceramice “Record” Sibiu
18 Intreprinderea de utilaje si piese schimb Sibiu
19 Intreprinderea textila “Tarnava Medias”
20 Intreprinderea textila “Firul Rosu” Talmaciu
21 Intreprinderea textila ” 11 Iunie” Cisnadie
22 Intreprinderea textila “Matasea Rosie” Cisnadie
23 Intreprinderea “Textila” Cisnadie
24 Intreprinderea “Libertatea” Sibiu
25 Intreprinderea textila “Dumbrava” Sibiu
26 Intreprinderea de tricotaje “Drapelul rosu” Sibiu
27 Intreprinderea de ciorapi”7 Noiembrie” Sibiu
28 Intreprinderea de manusi si ciorapi Agnita
29 Intreprinderea de confectii “Steaua rosie” Sibiu
30 Intreprinderea de piele si incaltaminte “8 Mai” Medias
31 Intreprinderea de piele, incaltaminte si marochinarie “13 Decembrie” Sibiu
32 Intreprinderea de piele si incaltaminte Agnita
33 Intreprinderea de sticlarie “Vitrometan” Medias
34 Intreprinderea de sticlarie Avrig
35 Intreprinderea de geamuri Medias
36 Intreprinderea “Emailul rosu” Medias
37 Intreprinderea de cutite Ocna Sibiului
38 Intreprinderea “Flamura rosie” Sibiu
39 Intreprinderea poligrafica Sibiu
40 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Sibiu
41 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Sibiu
42 Intreprinderea viei si vinului Sibiu
43 Intreprinderea de industrializarea carnii Sibiu
44 Intreprinderea de industrializare a laptelui Sibiu
45 Intreprinderea de produse zaharoase “Victoria” Sibiu
46 Intreprinderea de bere si amidon Sibiu
47 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Sibiu
48 Intreprinderea de in Cirta
49 Intreprinderea de cinepa Dumbraveni
50 Cooperativa mestesugareasca “Arta Sibiului”Sibiu
51 Cooperativa mestesugareasca “Dumbrava”Dumbraveni
52 Cooperativa mestesugareasca “Gheata”Sibiu
53 Cooperativa mestesugareasca “Imbracamintea”Sibiu
54 Cooperativa mestesugareasca “Inainte”Agnita
55 Cooperativa mestesugareasca “Magura”Cisnadie
56 Cooperativa mestesugareasca “Mestesugarul”Medias
57 Cooperativa mestesugareasca “Tehnica Noua”Sibiu
58 Cooperativa mestesugareasca “Textila”Sibiu
59 Cooperativa mestesugareasca “Timpuri Noi”Sibiu
60 Cooperativa mestesugareasca “Mediesana”Medias
61 Cooperativa mestesugareasca “Munca timplarilor”Sibiu
62 Intreprinderea de omogenizare a mierii si productie alimentara Sibiu

Suceava


1 Intreprinderea de retele electrice Suceava
2 Combinatul minier Suceava
3 Intreprinderea miniera Cacica
4 Intreprinderea mecanica Suceava
5 Combinatul de prelucrare a lemnului Suceava
6 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Radauti
7 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Suceava
8 Combinatul de celuloza si hartie Suceava
9 Intreprinderea de utilaje si piese schimb Suceava
10 Intreprinderea de reparatii auto Suceava
11 Intreprinderea “Filatura de bumbac” Campulung Moldovenesc
12 Intreprinderea “Filatura de bumbac” Gura Humorului
13 Intreprinderea “Filatura de in si canepa” Falticeni
14 Intreprinderea de tricotaje “Zimbrul” Suceava
15 Intreprinderea de tricotaje “Bucovina” Radauti
16 Intreprinderea de piele si incaltaminte “Staruinta” Suceava
17 Intreprinderea de sticlarie de menaj Suceava
18 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Veresti
19 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Suceava
20 Intreprinderea viei si vinului Suceava
21 Intreprinderea de industrializarea carnii Suceava
22 Intreprinderea de industrializare a laptelui Suceava
23 Intreprinderea de bere spirt si amidon Radauti
24 Intreprinderea de morarit si panificatie Suceava
25 Intreprinderea de in si cinepa Suceava
26 Cooperativa mestesugareasca “Confectia”Suceava
27 Cooperativa mestesugareasca “Deia” Cimpulung Moldovenesc
28 Cooperativa mestesugareasca “Dorna”Vatra Dornei
29 Cooperativa mestesugareasca “Libertatea”Radauti
30 Cooperativa mestesugareasca “Munca Invalizilor”Radauti
31 Cooperativa mestesugareasca “Siretul”Siret
32 Cooperativa mestesugareasca “Solidaritatea”Gura Humorului
33 Cooperativa mestesugareasca “Sucevita”Radauti
34 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Suceava
35 Cooperativa mestesugareasca “Zorile”Falticeni

Teleorman

1 Intreprinderea de rulmenti Alexandria
2 Intreprinderea de panouri si tablouri electrice Alexandria
3 Intreprinderea de utilaje pentru industria usoara “Izlaz” Alexandria
4 Combinatul de ingrasaminte chimice Turnu Magurele
5 Intreprinderea de aparataje si accesorii Alexandria
6 Intreprinderea mecanica de material rulant Rosiorii de Vede
7 Intreprinderea “Textila Teleorman” Rosiorii de Vede
8 Intreprinderea de panglici Zimnicea
9 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Rosiorii de Vede
10 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Alexandria
11 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Turnu Magurele
12 Intreprinderea viei si vinului Rosiorii de Vede
13 Intreprinderea de industrializarea carnii Alexandria
14 Intreprinderea de industrializare a laptelui Alexandria
15 Intreprinderea de ulei Rosiorii de Vede
16 Intreprinderea piscicola Zimnicea
17 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Alexandria
18 Intreprinderea de cinepa Alexandria
19 Intreprinderea pentru producerea si valorificarea bumbacului Brinceni
20 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea”Alexandria
21 Cooperativa mestesugareasca “Dunarea”Zimnicea
22 Cooperativa mestesugareasca “Munca colectiva”Turnu Magurele
23 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Videle
24 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Rosiorii de Vede
25 Cooperativa mestesugareasca “Rasaritul”Alexandria
26 Cooperativa mestesugareasca “Sporul”Rosiorii de Vede
27 Intreprinderea de prestari servicii si productie Alexandria

Timis

1 Intreprinderea de retele electrice Timisoara
2 Intreprinderea “Ciocanul” Nadrag
3 Intreprinderea “Tehnometal” – Timisoara
4 Intreprinderea de utilaj de ridicat Lugoj
5 Intreprinderea mecanica Timisoara
6 Intreprinderea “Electromures” Timisoara
7 Intreprinderea de aparate electrice de masurat Timisoara
8 Intreprinderea de utilaje si piese de schimb “9 Mai” Lugoj
9 Combinatul petrochimic “Solventul” Timisoara
10 Intreprinderea de lacuri si vopsele “Azur” Timisoara
11 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Timisoara
12 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Timisoara
13 Intreprinderea de prefabricate din beton Timisoara
14 Intreprinderea de produse ceramice Jimbolia
15 Intreprinderea de produse ceramice Lugoj
16 Intreprinderea “EXTRACERAM” Timisoara
17 Intrerprinderea “6 Martie” Timisoara
18 Intreprinderea de reparatii auto Timisoara
19 Intreprinderea “Textila Timisoara”
20 Intreprinderea “Textila Lugoj”
21 Intreprinderea textila “Bumbacul” Timisoara
22 Intreprinderea “Ambalajul metalic” Timisoara
23 Intreprinderea textila “Garofita” Timisoara
24 Intreprinderea textila “Filatura de matase naturala” Lugoj
25 Intreprinderea textila “Arta textila” Timisoara
26 Intreprinderea “Filatura si tesatoria” Sanicolau Mare
27 Intreprinderea textila ” 13 Decembrie” Timisoara
28 Intreprinderea Industria linii Timisoara
29 Intreprinderea de palarii “Paltim” Timisoara
30 Intreprinderea de palarii “Lux” Periam
31 Intreprinderea de tricotaje “1 Iunie” Timisoara
32 Intreprinderea de ciorapi Timisoara
33 Intreprinderea de confectii “Bega” Timisoara
34 Intreprinderea de incaltaminte “Banatul” Timisoara
35 Intreprinderea de incaltaminte “Modern” Timisoara
36 Intreprinderea romana de piele Timisoara
37 Intreprinderea de incaltaminte Jimbolia
38 Intreprinderea de calapoade Lugoj
39 Intreprinderea de piele si manusi Timisoara
40 Intreprinderea de nasturi Jimbolia
41 Intreprinderea de mase plastice “Dermatina” Timisoara
42 Intreprinderea de mase plastice si incaltaminte “Victoria”
43 Intreprinderea de spume poliuretanice Timisoara
44 Intreprinderea “Pretim” Timisoara
45 Intreprinderea de sticlarie Tomesti
46 Intreprinderea poligrafica Banat Timisoara
47 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Timisoara
48 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Beregsau
49 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Birda
50 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Timisoara
51 Intreprinderea viei si vinului Timisoara
52 Intreprinderea de industrializarea carnii Timisoara
53 Intreprinderea de industrializare a laptelui Timisoara
54 Intreprinderea pentru industrializarea sfeclei de zahar Timisoara
55 Intreprinderea de produse zaharoase “Kandia” Timisoara
56 Intreprinderea de bere Timisoara
57 Intreprindetre de tigarete Timisoara
58 Intreprinderea piscicola Urseni
59 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Timisoara
60 Intreprinderea de cinepa Sinicolaul Mare
61 Cooperativa mestesugareasca “Arta populara banateana”Timisoara
62 Cooperativa mestesugareasca “Banateanul”Sinnicolaul Mare
63 Cooperativa mestesugareasca “Colortex”Timisoara
64 Cooperativa mestesugareasca “Dinamo”Timisoara
65 Cooperativa mestesugareasca “Drum Nou”Deta
66 Cooperativa mestesugareasca “Imbracamintea”Timisoara
67 Cooperativa mestesugareasca “Incaltamintea”Timisoara
68 Cooperativa mestesugareasca “Lugojana”Lugoj
69 Cooperativa mestesugareasca “Colortex”Timisoara
70 Cooperativa mestesugareasca “Mobila banatului”Timisoara
71 Cooperativa mestesugareasca “Munca”Lugoj
72 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Timisoara
73 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Timisoara
74 Cooperativa mestesugareasca “Timis”Timisoara
75 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Jimbolia
76 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Timisoara
77 Intreprinderea de prelucrarea penelor si produselor alimentare Timisoara

Tulcea

1 Combinatul metalurgic Tulcea
2 Santierul Naval Tulcea
3 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Tulcea
4 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Tulcea
5 Intreprinderea viei si vinului Tulcea
6 Intreprinderea de industrializarea carnii Tulcea
7 Intreprinderea de industrializare a laptelui Tulcea
8 Centrala Delta Dunarii – Tulcea
9 Intreprinderea de constructii si reparatii de nave si utilaje Tulcea
10 Intreprinderea de industrializare a pestelui Tulcea
11 Intreprinderea piscicola Macin
12 Intreprinderea de morarit si panificatie Tulcea
13 Intreprinderea de de pescuit oceanic “NAVROM” Tulcea
14 Cooperativa mestesugareasca “Delta”Tulcea
15 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Macin
16 Cooperativa mestesugareasca “Viitorul”Babadag
17 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Tulcea
18 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Tulcea

Vaslui

1 Intreprinderea de Ventilatoare si instalatii de ventilatie Vaslui
2 Intreprinderea de rulmenti Barlad
3 Intreprinderea de elemente pneumatice si aparate de masura Barlad
4 Intreprinderea de prelucrare a lemnului Vaslui
5 Intreprinderea de materiale izolatoare Vaslui
6 Intreprinderea “Textila Vaslui”
7 Intreprinderea de tricotaje Husi
8 Intreprinderea de confectii Vaslui
9 Intreprinderea de confectii Barlad
10 Intreprinderea de incaltaminte Husi
11 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Husi
12 Intreprinderea viei si vinului Husi
13 Intreprinderea de industrializarea carnii Birlad
14 Intreprinderea de industrializare a laptelui Vaslui
15 Intreprinderea de ulei Barlad
16 Intreprindetre de cultura si fermentarea tutunului Barlad
17 Intreprinderea piscicola Carja
18 Intreprinderea de morarit si panificatie Barlad
19 Intreprinderea de cinepa Vaslui
20 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Birlad
21 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Birlad
22 Cooperativa mestesugareasca “Unirea Mestesugarilor”Vaslui
23 Cooperativa mestesugareasca “Zorile”Husi
24 Cooperativa mestesugareasca “Munca”Negresti
25 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Vaslui

Valcea

1 Intreprinderea electrocentrale Ramnicu -Valcea
2 Intreprinderea miniera Ramnicu Valcea
3 Intreprinderea de utilaj chimic si forja Ramnicu -Valcea
4 Combinatul chimic Ramnicu – Valcea
5 Centrala industriala de produse anorganice
6 Combinatul de produse sodice Govora
7 Intreprinderea de prelucrare mase plastice Dragasani
8 Combinatul de prelucrare a lemnului Ramnicu -Valcea
9 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Ramnicu Valcea
10 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Dragasani
11 Intreprinderea de piele si incaltaminte Ramnicu Valcea
12 Intreprinderea de talpa si incaltaminte din cauciuc Dragasani
13 Intreprinderea pentru producerea si industrializarea legumelor si fructelor Riureni
14 Intreprinderea viei si vinului Dragasani
15 Intreprinderea de industrializarea carnii Ramnicu -Valcea
16 Intreprinderea de industrializare a laptelui Ramnicu Valcea
17 Intreprinderea de morarit si panificatie Valcea
18 Cooperativa mestesugareasca “Arta populara vilceana”Rimnicu Vilcea
19 Cooperativa mestesugareasca “Avintul”Dragasani
20 Cooperativa mestesugareasca “Ceramica”Horezu
21 Cooperativa mestesugareasca “Progresul”Rimnicu Vilcea
22 Cooperativa mestesugareasca “Sirguinta”Rimnicu Vilcea
23 Cooperativa mestesugareasca “Unirea”Balcesti
24 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Dragasani
25 Intreprinderea de productie si prestari servicii si constructii Vilcea

Vrancea

1 Intreprinderea de dispozitive, stante, matrite si scule aschietoare Focsani
2 Intreprinderea chimica Marasesti
3 Intreprinderea de prelucrare mase plastice Focsani
4 Combinatul de prelucrare a lemnului Focsani
5 Intreprinderea de exploatare forestiera si transport Focsani
6 Intreprinderea de materiale de constructii Odobesti
7 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Doaga
8 Intreprinderea “Filatura de lina pieptanata” Focsani
9 Intreprinderea de tricotaje Focsani
10 Intreprinderea de confectii Focsani
11 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Focsani
12 Intreprinderea viei si vinului Focsani
13 Intreprinderea de industrializarea carnii Focsani
14 Intreprinderea de industrializare a laptelui Focsani
15 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Focsani
16 Cooperativa mestesugareasca “Arta manuala”Focsani
17 Cooperativa mestesugareasca “Deservirea populatiei”Panciu
18 Cooperativa mestesugareasca “Drumul nostru”Adjud
19 Cooperativa mestesugareasca “Milcovul”Odobesti
20 Cooperativa mestesugareasca “Prestarea”Focsani
21 Cooperativa mestesugareasca “SVictoria”Marasesti
22 Intreprinderea de productie alimentara Focsani

Municipiul Bucuresti

1 Intreprinderea Electrocentrale Bucuresti
2 Intreprinderea Energoreparatii
3 Intreprinderea de Retele electrice Bucuresti
4 Intreprinderea de distributie a energiei electrice Bucuresti
5 Intreprinderea de Constructii metalice si prefabricate
6 Dispecerul Energetic National
7 Institutul de Cercetari si Modernizari Energetice
8 Centrala sarii si nemetaliferelor Bucuresti
9 Centrala industriala de prelucrari metalurgice Bucuresti
10 Intreprinderea metalurgica “Neferal” – Branesti
11 Intreprinderea metalurgica “Laromet” – Bucuresti
12 Intreprinderea “Autobuzul ” Bucuresti
13 Intreprinderea “Automecanica” Bucuresti
14 Intreprinderea de masini agricole “Semanatoarea” Bucuresti
15 Intreprinderea de utilaj chimic “Grivita Rosie” Bucuresti
16 Centrala industriala de utilaj tehnologic, chimic si rafinarii Bucuresti
17 Intreprinderea Mecanica de Utilaj Chimic Bucuresti
18 Intreprinderea de Pompe Aversa Bucuresti
19 Intreprinderea de Ventilatoare Bucuresti
20 Intreprinderea de Masini Grele Bucuresti
21 Centrala industriala de utilaj energetic metalurgic si masini de ridicat Bucuresti
22 Intreprinderea “Vulcan” Bucuresti
23 Intreprinderea “Metalica” Bucuresti
24 Intreprinderea 23 August
25 Centrala industriala de utilaj tehnologic si material rulant Bucuresti
26 Intreprinderea “Steaua Rosie” Bucuresti
27 Intreprinderea “Timpuri Noi” Bucuresti
28 Centrala Industriala de Masini-Unelte, Mecanica-Fina si Scule Bucuresti
29 Intreprinderea de aparate si utilaje pentru cercetari Bucuresti
30 Intreprinderea Steaua Rosie Bucuresti
31 Centrala industriala de motoare si materiale electrotehnice – Bucuresti
32 Intreprinderea de cabluri si materiale electrooizolante Bucuresti
33 Intreprinderea de fabricare si montaj ascensoare Bucuresti
34 Intreprinderea “Acumulatorul” Bucuresti
35 Intreprinderea de Masini Electrice Bucuresti
36 Intreprinderea de cabluri si materiale electroizolante Bucuresti
37 Intreprinderea de calculatoare electronice Bucuresti
38 Centrala industriala de electronica si tehnica de calcul
39 Intreprinderea “Electronica” Bucuresti
40 Intreprinderea de piese radio si semiconductori Baneasa
41 Intreprinderea de aparate electronice de masura si industriale Bucuresti
42 Intreprinderea de cinescoape Bucuresti
43 Intreprinderea pentru intretinerea si repararea utilajelor de calcul si de electronica profesionala Bucuresti
44 Intreprinderea “Conect” bucuresti
45 Intreprinderea de echipamente periferice Bucuresti
46 Intreprinderea ” Automatica” Bucuresti
47 Centrala industriala de echipamente telecomunicatii si automatizari
48 Intreprinderea de elemente de automatizari Bucuresti
49 Intreprinderea “Electroaparataj” Bucuresti
50 Intreprinderea “Electromagnetica” Bucuresti
51 Intreprinderea “Electrotehnica ” Bucuresti
52 Centrala industriala de masini si utilaje pentru industria usoara Bucuresti
53 Intreprinderea de accesorii metalice pentru industria textila “AMIT” Bucuresti
54 Intreprinderea “Precizia” Bucuresti
55 Intrreprinderea de Semiconductori Bucuresti
56 Centrala industriala de medicamente, cosmetice, coloranti si lacuri Bucuresti
57 Intreprinderea de lacuri si vopsele “Policolor”
58 Intreprinderea de medicamente si coloranti “Sintofarm”
59 Intreprinderea de medicamente “Biofarm”
60 Intreprinderea de produse cosmetice “Miraj”
61 Intreprinderea de sapun “Stela”
62 Intreprinderea chimica “Victoria”
63 Intreprinderea de fibre artificiale “Viscofil”
64 Centrala industriala de prelucrare cauciuc si mase plastice – Popesti Leordeni
65 Intreprinderea de prelucrare mase plastice Bucuresti
66 Combinatul de articole din cauciuc Jilava
67 Centrala de utilaje si piese de schimb pentru industria chimica – Bucuresti
68 Intreprinderea de aparate de masura si control Otopeni
69 Institutul central de cercetari chimice Bucuresti
70 Intreprinderea chimica Dudesti
71 Centrala de prelucrare a lemnului Bucuresti
72 Intreprinderea “Arta Mobilei”
73 Intreprinderea “Produse lemn mobila”
74 Intreprinderea de casete de radio si televizoare
75 Intreprinderea forestiera de exploatare si transport Bucuresti
76 Centrala de exploatare a lemnului Bucuresti
77 Centrala cimentului – Bucuresti
78 Centrala materialelor de constructii Bucuresti
79 Intreprinderea de materiale de constructii “Cesarom”
80 Intreprinderea de materiale izolatoare Bucuresti
81 Intreprinderea pentru extragerea, prelucrarea si montarea marmurei si a pietrei de constructii “7 Noiembrie” Bucuresti
82 Intreprindere de constructii prefabricate, agregate si betoane “Granitul” Bucuresti
83 Centrala pentru utilaje si piese de schimb Bucuresti
84 Intreprinderea de utilaje si piese schimb Bucuresti
85 Intreprinderea de exploatare a agregatelor minerale pentru constructii Bragadiru
86 Centrala de mecanizare pentru constructii industriale Bucuresti
87 Intreprinderea de constructii metalice si aparataje
88 Intreprinderea de constructii metalice si prefabricate Bucuresti
89 Centrala mecanica de material rulant – Bucuresti
90 Centrala industriala de reparatii auto- Bucuresti
91 Intreprinderea de productie industriala pentru constructii cai ferate Otopeni
92 Intreprinderea de productie industriala pentru constructii cai ferate Bucuresti- Chitila
93 Intreprinderea de constructii si reparatii echipament de telecomunicatii
94 Centrala industriei bumbacului- Bucuresti
95 Intreprinderea “Industria bumbacului”
96 Intreprinderea textila “Aurora”
97 Intreprinderea textila “Suveica”
98 Intreprinderea textila “7 Noiembrie”
99 Intreprinderea “Bumbacaria romaneasca Jilava”
100 Centrala industriei matasii, inului si canepii-Bucuresti
101 Intreprinderea textila “Dacia”
102 Intreprinderea de matase “Select”
103 Intreprinderea de matase “Flamura Rosie”
104 Intreprinderea de matase “Borangicul”
105 Intreprinderea de matase “Matasea populara”
106 Intreprinderea de matase “Tesatoriile Reunite”
107 Intreprinderea de stofe de mobila
108 Intreprinderea textila “Unirea”
109 Intreprinderea textila “Industria Iutei”
110 Intreprinderea de in, canepa “Prodin”
111 Centrala linii- Bucuresti
112 Intreprinderea “Textila” Grivita
113 Intreprinderea romana de pisla
114 Intreprinderea “Filatura de lina piptanata”
115 Intreprinderea “Munca Textila”
116 Centrala industriei tricotajelor- Bucuresti
117 Intreprinderea de tricotaje “Crinul”
118 Intreprinderea “Tricotajul rosu”
119 Intreprinderea de tricotaje “Tanara Garda”
120 Intreprinderea de tricotaje “Tricodava”
121 Intreprinderea de ciorapi “Apolo”
122 Intreprinderea de ace de tricotat
123 Centrala industriei confectiilor – Bucuresti
124 Centrala industriei pielariei, cauciucului si incaltamintei -Bucuresti
125 Intreprinderea de piele si incaltaminte “Pionierul”
126 Intreprinderea de piele si incaltaminte “Flacara Rosie”
127 Intreprinderea de piele si incaltaminte “Carmen”
128 Intreprinderea de piele si incaltaminte “Republica”
129 Intreprinderea de piele si incaltaminte “Tehnica Noua”
130 Intreprinderea de incaltaminte cauciuc U.C.R
131 Intreprinderea de piele sintetica
132 Intreprinderea de bunuri de consumdin cauciuc Jilava
133 Intreprinderea de nasturi si mase plastice
134 Intreprinderea de incaltaminte “Progresul”
135 Intreprinderea “Tabacaria minerala” Jilava
136 Intreprinderea “Prefin”
137 Intreprinderea Antilopa
138 Centrala industriei sticlei si ceramicii fine
139 Intreprinderea de articole de sticlarie Bucuresti
140 Intreprinderea de fire si tesaturi din fire de sticla
141 Centrala industriei articolelor casnice- Bucuresti
142 Intreprinderea “Metalurgica”
143 Intreprinderea “Inox”
144 Intreprinderea poligrafica “13 Decembrie 1918″
145 Intreprinderea poligrafica “Informatia”
146 Intreprinderea poligrafica “Arta grafica”
147 Intreprinderea poligrafica “Filaret”
148 Intreprinderea poligrafica “Buletinul Oficial”
149 Casa de discuri “Electrecord”
150 Intreprinderea Mecanica Poligrafica
151 Centrala de mecanizare a agriculturii si productiei de utilaje pentru agricultura si industria alimentara- Bucuresti
152 Intreprinderea mecanica a agriculturii si industriei alimentare Bucuresti
153 Intreprinderea de utilaje si piese de schimbpentru agricultura si industrie alimentara Chitila
154 Intreprinderea poligrafica “Luceafarul”
155 Centrala pentru valorificarea cerealelor si producerea nutreturilor combinate -Bucuresti
156 Intreprinderea pentru producerea nutreturilor combinate Sabaru
157 Centrala pentru legume si fructe -Bucuresti
158 Intreprinderea de produse alimentare -Bucuresti
159 Centrala viei si vinulu – Bucuresti
160 Intreprinderea de vinuri si rachiuri Bucuresti Est
161 Intreprinderea de vinuri si sampanie “Zarea” Bucuresti
162 Centrala industrializarii carnii – Bucuresti
163 Intreprinderea “Antefrig” Bucuresti
164 Intreprinderea “Abatorul” Bucuresti
165 Intreprinderea de produse si conserve de carne Bucuresti
166 Centrala industrializarii laptelui -Bucuresti
167 Intreprinderea de industrializare a laptelui Bucuresti
168 Centrala productiei industrializarii sfeclei de zahar – Bucuresti
169 Intreprinderea de produse zaharoase Bucuresti
170 Centrala berii, spirtului si amidonului Bucuresti
171 Intreprinderea de bere spirt si drojdie – Bucuresti
172 Intreprinderea de bere Rahova – Bucuresti
173 Intreprinderea de bere Grivita – Bucuresti
174 Intreprinderea de bere Bragadiru – Bucuresti
175 Centrala uleiului Ulei Muntenia – Bucuresti
176 Centrala productiei si industrializarii tutunului -Bucuresti
177 Centrala industriala de morarit, decorticat, panificatie si produse fainoase Bucuresti
178 Intreprinderea de morarit, panificatie si produse fainoase Bucuresti
179 Trustul inului, canepii si bumbacului – Bucuresti
180 Intreprinderea “PROTAN” Bucuresti
181 Intreprinderea “Didactica
182 Monetaria Statului
183 Imprimeria Bancii Nationale
184 Intreprinderea “Frigocom”
185 Intreprinderea de produse ortopedice si protezare
186 Cooperativa mestesugareasca “Arta populara”
187 Cooperativa mestesugareasca “Arta incaltamintei”
188 Cooperativa mestesugareasca “Avintul imbracamintei”
189 Cooperativa mestesugareasca “Blanari”
190 Cooperativa mestesugareasca “Casa de Moda”
191 Cooperativa mestesugareasca “Drum nou”
192 Cooperativa mestesugareasca “Fotografia”
193 Cooperativa mestesugareasca “Imbracamintea”
194 Cooperativa mestesugareasca “Incaltamintea manuala”
195 Cooperativa mestesugareasca “Marochinerii”
196 Cooperativa mestesugareasca “Munca si arta”
197 Cooperativa mestesugareasca “Sporul”
198 Cooperativa mestesugareasca “Tricotextil”
199 Cooperativa mestesugareasca “Arta Textila”
200 Cooperativa mestesugareasca “Arta Aplicata”
201 Cooperativa mestesugareasca “Arta lemnului”
202 Cooperativa mestesugareasca “Arta si precizie”
203 Cooperativa mestesugareasca “Automecanica”
204 Cooperativa mestesugareasca “Cartonajul”
205 Cooperativa mestesugareasca “Chimica”
206 Cooperativa mestesugareasca “Electrobobinajul”
207 Cooperativa mestesugareasca “Metalica”
208 Cooperativa mestesugareasca “Metalo-casnica”
209 Cooperativa mestesugareasca “Mobila si tapiterie”
210 Cooperativa mestesugareasca “Munca”
211 Cooperativa mestesugareasca “Radio-progres”
212 Cooperativa mestesugareasca “Tehnica sticlei”
213 Cooperativa mestesugareasca “Tehnometalica”
214 Intreprinderea de utilaje Bucuresti
215 Intreprinderea de productie si prestari servicii si autoutilare Bucuresti
216 Intreprinderea de productie si prestari servicii si autoutilare Bucuresti
217 Intreprinderea “Ascensorul” Bucuresti